Proč má mít nejstarší stavební společnost světa luxusní webdesign?

Dosud jsme nepracovali s japonskou firmou na přímo s japonským vedením. Nyní tu možnost již máme. A rovnou s evropskou pobočkou nejstarší stavební společnosti na světě. Při tvorbě návrhu byla klíčovou otázkou definice toho, co mají poskytovat webové stránky návštěvníkům z řad top managementu.


takenaka

Japonská TAKENAKA je nejstarší stavební firma na světě se zhruba 400letou historií.

Luxusní fullscreen responsive design a další vychytávky

Vycházeli jsme z našich zkušeností, že top management je společně s novináři a uchazeči o zaměstnání právě tou skupinou, která navštěvuje korporátní stránky velkých stavebních společností. Ale na základě tradiční japonské konzervativnosti jsme po konzultacích poslední dva typy návštěvníků nakonec do primární cílové skupiny nezahrnuli.

Hlavními návštěvníky bude vedení firem, které se chystá investovat do nových kancelářských budov, továrních hal nebo obchodů. Charakteristickým rysem těchto lidí je, že nemají čas. Potřebují si udělat rychlou a stručnou představu o portfoliu referenčních projektů. Podrobné informace budou požadovat až v poptávkovém řízení. Zároveň je také v menší míře budou zajímat i informace o firmě, firemních procesech a výhodách, které získají ze spolupráce oproti konkurenčním společnostem.

Rozhodli jsme se pro luxusní pojetí designu, který cílová skupina zná ze svého osobního života a který respektuje, protože odráží jejich vlastní autoritu. Čistá minimalistická grafika koresponduje také se 400letou tradicí japonské společnosti.

Pilířem návrhu jsou celoobrazovkové imageové fotografie referenčních projektů. Vzhledem k nadprůměrnému rozšíření tabletů a smartphonů v cílové skupině jsme design zároveň projektovali tak, aby se webová stránka vždy přizpůsobovala rozměrům prohlížeče daného zařízení.

Výzvou pro nás bylo, jak provádět filtraci a výběry projektů, aniž by se rušila dominance fotografií. Umístili jsme proto v dolní části posuvný filmový pás, jehož pomocí se výběry a filtrace provádějí. Potom stačí kliknout na vybraný projekt a zobrazí se informace o projektu v elegantním černém boxu levitujícím nad celoplošným slideshow galerie projektu. Díky responsive designu jsou hlavní prvky, fotografie, menu a filmový pás vždy na stejných pozicích a dodržují optimální kompozici stránky.

Stránky jsou navrženy pro 13 jazykových mutací všech evropských poboček TAKENAKA EUROPE. V průběhu výběrového řízení každá pobočka provedla hodnocení všech předložených návrhů. Náš vítězný koncept získal téměř dvojnásobný počet bodů oproti druhému konkurenčnímu návrhu.

 

takenaka takenaka takenaka